dofinansowanie BAZA MONTESSORI

ul. Dębowa 12 m 03-054 Warszawa

tu jesteśmy BAZA MONTESSORI

napisz e-mail

600 423 754

zadzwoń BAZA MONTESSORI
nasze logo - BAZA MONTESSORI
BAZA MONTESSORI na huśtawce
BAZA MONTESSORI zabawa
przedszkole niepubliczne BAZA MONTESSORI

Do żłobka Baza Montessori przyjmujemy dzieci w wieku minimum 12 miesięcy, które trafiają do kameralnej 8-10- osobowej grupy. Maluchy uczestniczą w zajęciach muzycznych, plastycznych i tanecznych oraz spędzają codziennie (bez względu na pogodę) 2 godziny na zewnątrz – w ogrodzie, gdzie sadzimy warzywa i sezonowe owoce lub w pobliskim lesie. Dodatkowo prowadzimy liczne warsztaty dla rodziców.

Zajęcia artystyczne i na świeżym powietrzu zapewniane w naszym żłobku

Żłobek jest prowadzony w duchu Porozumienia Bez Przemocy (NVC) oraz Rodzicielstwa Bliskości. Opiekunowie uczą dzieci empatii, szacunku do różnorodności i rozwiązywania problemów poprzez rozmowę i wyrażanie własnych emocji. Nauczyciel wspiera każdego podopiecznego w jego indywidualnym rozwoju.

Naszą pracę opieramy głównie na filozofii Marii Montessori, dlatego wszystkie sale, w których przebywają maluchy, zostały odpowiednio dostosowane do ich potrzeb oraz możliwości. Dzieci mogą w pełni samodzielnie sięgać po wszystkie materiały edukacyjne oraz przedmioty codziennego użytku (w wersji mini), aby decydować o tym, co chcą robić w danym momencie. Nasi podopieczni z zachowaniem określonych zasad bezpieczeństwa uczestniczą we wszystkich obowiązkach, m.in. przygotowaniu posiłków oraz sprzątaniu.

Nauka komunikacji i wyrażania emocji od pierwszego roku życia

„Zabawa jest pracą dziecka”

prowadzimy żłobek według metodyki Marii Montessori.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudnym i zarazem stresującym momentem dla wszystkich rodziców jest wybór żłobka dla swoich pociech. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej niepublicznej placówki mieszczącej się na Białołęce, by poznać proponowaną ofertę oraz wyznawane przez nas wartości. Stawiamy przede wszystkim na wzajemny szacunek, a także indywidualność i samodzielność każdego podopiecznego.

POZNAJ NASZ NIEPUBLICZNY ŻŁOBEK - ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN NA WARSZAWSKIEJ BIAŁOŁĘCE

Pierwsza wizyta w żłobku bywa stresująca, jednak odpowiednio przygotowany personel i przyjemna atmosfera, pozwoli dzieciom poczuć się komfortowo. Mamy wiele pomocy rozwijających motorykę i zdolność abstrakcyjnego myślenia już od najmłodszych lat. To wtedy również możemy zacząć uczyć zasad Porozumienia bez Przemocy (NVC) czy szacunku do każdego człowieka. Podobnie jest ze spacerami. Z dziećmi po 12 miesiącu życia, tak samo, jak ze starszymi przedszkolakami, spędzamy dużo czasu blisko natury. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej placówki w Warszawie.

ŻŁOBEK DOSTOSOWANY DO DZIECI I ICH MOŻLIWOŚCI

OTACZAMY WSPARCIEM NAJMŁODSZE DZIECI OD 1 ROKU ŻYCIA

LEŚNY ŻŁOBEK MONTESSORI W WARSZAWIE

na facebooku BAZA MONTESSORI

polityka prywatności

Created MAGNUM

copyright © Mariola Petelewicz Baza Montessori 2021

logo w konturze BAZA MONTESSORI