logo w konturze BAZA MONTESSORI

copyright © Mariola Petelewicz Baza Montessori 2021

Created MAGNUM

Metoda Montessori jest stosowana od ponad 100 lat i posiada 40 000 placówek na całym świecie.

polityka prywatności

na facebooku BAZA MONTESSORI

Przedszkole w duchu Porozumienia bez Przemocy (NVC – Non Violent Communication)

W przedszkolu NVC priorytetem jest dla nas dbanie o wszechstronny rozwój dziecka. Realizujemy założenia Porozumienia Bez Przemocy. Uczymy dzieci rozwiązywania konfliktów za pomocą dyskusji. Zwracamy dużą uwagę na aktywność fizyczną i kontakt z naturą. Przykładamy wagę zarówno do rozwoju emocjonalnego, intelektualnego, poznawczego, jak i społecznego. Wszystkie te aspekty są istotne, aby dziecko mogło się prawidłowo rozwijać. Łączymy metodę Montessori, Porozumienia bez Przemocy, Rodzicielstwa Bliskości, by jak najlepiej wspierać naszych podopiecznych.
W naszym przedszkolu Montessori nauczyciele dobrze znają  potrzeby dzieci i potrafią na nie odpowiednio reagować. Dzieci mają dostęp do pomocy Montessori, wyposażonej sali gimnastycznej oraz placu zabaw i ogrodu, w którym uprawiamy warzywa i  owoce sezonowe. Często spacerujemy do pobliskiego   lasu, gdzie dzieci spędzają kilka godzin dziennie, budując szałasy i odkrywając przyrodę. Nasza Baza to nie tylko żłobek i przedszkole, ale również zerówka Montessori.

Przedszkole i żłóbek Montessori

Założenia Porozumienia bez Przemocy (NVC) w naszym przedszkolu.
 

W naszym przedszkolu realizujemy założenia NVC, dzięki czemu udaje nam się jeszcze lepiej rozpoznawać potrzeby najmłodszych oraz uczyć dzieci świadomości uczuć i potrzeb. Gdy dziecko wie, co czuje i czego potrzebuje, wspieramy je w tym, by umiało prosić o wsparcie i realizowało swoje potrzeby z poszanowaniem innych. Budujemy kontakt z dziećmi na podstawie wzajemnego szacunku. Uczymy pokojowego rozwiązywania konfliktów oraz szacunku dla odmienności i różnorodności. Przekazujemy również, jak wiele jest strategii na zaspakajanie potrzeb i jak można negocjować z poszanowaniem granic drugiego człowieka. Zwracamy uwagę na to, aby każde dziecko miało możliwość wypowiedzenia się i bycia wysłuchanym. Jako nauczyciele akceptujemy emocje naszych podopiecznych, ale stanowczo reagujemy na zachowania krzywdzące inne osoby. Uczymy empatii i wrażliwości na innych, dzięki czemu dzieci pomagają sobie nawzajem, umieją same rozwiązywać konflikty, negocjować oraz budować relacje oparte na zaufaniu.


Wśród założeń NVC realizowanych w naszym przedszkolu znajduje się również nauka rozmawiania na trudne tematy. Zachęcamy dzieci do dzielenia się swoimi przemyśleniami i uczuciami. Wyznaczamy zasady i pilnujemy ich przestrzegania, tak by dzieci rozumiały ich sensowność. Każde dziecko może stworzyć sobie własną przestrzeń, a my dbamy, aby nie była ona zakłócana przez pozostałe osoby. Wierzymy, że rozwijanie samodzielności i indywidualności każdego dziecka wpływa pozytywnie na wysokie poczucie własnej wartości.

Leśne przedszkole Montessori to miejsce, w którym dzieci mogą się nie tylko uczyć i bawić, ale także poznawać naturę. Uważamy, że przyroda jest bardzo ważna w prawidłowym rozwoju, ponieważ rozwija kreatywność i pozwala się wyciszyć. Dzieci mające możliwość przebywania na łonie natury są mniej zestresowane, a bardziej odporne na różne infekcje. Przyroda wpływa pozytywnie na jakość kształcenia. Na świeżym powietrzu dzieci lepiej przyswajają wiedzę i wykazują większe zainteresowanie światem.

W naszym leśnym przedszkolu Montessori część zajęć odbywa się w otoczeniu przyrody. Ćwiczenia na świeżym powietrzu poprawiają koordynację ruchową najmłodszych i uczą współpracy. Podczas zajęć dzieci mogą obserwować zachowanie leśnych zwierząt, ponieważ spotykamy sarny, dziki, jeże, lisy i różne ptaki. Zwracamy również uwagę najmłodszych na szacunek do przyrody, często wspólnie sprzątamy las.

przedszkole niepubliczne BAZA MONTESSORI
nasze logo - BAZA MONTESSORI
BAZA MONTESSORI zabawa
BAZA MONTESSORI na huśtawce
zadzwoń BAZA MONTESSORI

zadzwoń teraz

napisz e-mail

tu jesteśmy BAZA MONTESSORI

ul. Dębowa 12 m 03-054 Warszawa

dofinansowanie BAZA MONTESSORI