dofinansowanie BAZA MONTESSORI

ul. Dębowa 12 m 03-054 Warszawa

tu jesteśmy BAZA MONTESSORI

napisz e-mail

600 423 754

zadzwoń BAZA MONTESSORI
nasze logo - BAZA MONTESSORI
BAZA MONTESSORI na huśtawce
BAZA MONTESSORI zabawa
przedszkole niepubliczne BAZA MONTESSORI

Poza aktywnością w formie spacerów po lesie, na świeżym powietrzu, korzystamy także z własnej sali gimnastycznej, wyposażonej w sprzęt do integracji sensorycznej. Małą motorykę ćwiczymy lepiąc z gliny i mas plastycznych oraz w trakcie pracy z materiałem montessori, co dzieci bardzo lubią. Zapraszamy ciekawych gości np. muzyków, podróżników czy etnografów, którzy przybliżają dzieciom tradycję. Mamy kącik z instrumentami muzycznymi, w tym m.in. z pianinem.

W Bazie Montessori odpowiadamy na potrzeby rozwojowe naszych podopiecznych. Organizujemy warsztaty dla dzieci, a także spacery po lesie, na świeżym powietrzu. Zależy nam, aby wszyscy czuli się tu bezpiecznie i dobrze rozwijali. Jesteśmy także otwarci na współpracę z rodzicami i wsparcie ich w procesie wychowania. Warto poznać kwestie wyróżniające nasze przedszkole, żłobek i zerówkę w Warszawie. Należą do nich:

 • zajęcia w salach i aktywności organizowane podczas spacerów na świeżym powietrzu, zgodnie z założeniami metody Montessori,

 • grupy mieszane wiekowo,

 • domowe otoczenie i przyjazna atmosfera,

 • zdrowe posiłki przygotowywane ze składników o najwyższej jakości,

 • warsztaty rozwijające kreatywność, takie jak ceramika, rytmika czy gotowanie,

 • wspieranie samodzielności podopiecznych, a także wrażliwości na naturę, krajobrazy (okoliczny las), zwierzęta i ludzi,

 • dostęp do wielu pomocy pobudzających zdolność abstrakcyjnego myślenia czy motorykę,

 • żłobek, przedszkole i zerówka w jednym miejscu. Dzieci spędzają u nas czas od 1 do końca 6 roku życia,

 • skupienie na wartościach, które są kluczowe dla każdego człowieka (szacunek do wszystkich, bez względu na wiek, odpowiedzialność za podejmowane działania),

 • bezpośredni kontakt z naturą, mamy również ogród, oczko wodne, a w pobliżu znajduje się las, w którym odbywają się spacery,

 • wolny czas na swobodną zabawę na świeżym powietrzu,

 • rodzicielstwo bliskości w praktyce,

 • Porozumienie bez Przemocy,

 • wsparcie dla rodziców w formie warsztatów i konsultacji.

CO WYRÓŻNIA NASZE PRZEDSZKOLE

Poza aktywnością w formie spacerów po lesie, na świeżym powietrzu, korzystamy także

z własnej sali gimnastycznej, wyposażonej w sprzęt do integracji sensorycznej. Małą motorykę ćwiczymy lepiąc z gliny i mas plastycznych oraz w trakcie pracy z materiałem montessori, co dzieci bardzo lubią. Zapraszamy ciekawych gości np. muzyków, podróżników czy etnografów, którzy przybliżają dzieciom tradycję. Mamy kącik z instrumentami muzycznymi, w tym m.in.

z pianinem.

Szeroka gama zajęć

Posiłki dla naszych podopiecznych przygotowywane są ze składników najwyższej jakości. Potrawy na słodko są słodzone suszonymi lub świeżymi owocami. Dla chętnych serwujemy posiłki bez glutenu i nabiału. Często podczas warsztatów gotujemy i pieczemy z dziećmi, zwracając szczególną uwagę na to, co jest zdrowe. Takie działania pozwalają zaszczepić w młodej osobie chęć dbania o odpowiednią dietę.

Codziennie 1,5 godziny spędzamy na świeżym powietrzu. Chodzimy na spacery po lesie, budujemy w nim szałasy lub bawimy się w ogrodzie. To właśnie w nim, oprócz placu zabaw, mamy grządki do uprawy warzyw. W pobliżu znajdują się stajnie, gdzie również odbywają się spacery z dziećmi, by obserwować konie.

Cały czas staramy się przekazywać naszym podopiecznym najważniejsze wartości, zgodnie z którymi powinien żyć każdy człowiek w społeczeństwie. Uczymy szacunku i akceptacji, a także wspieramy w rozwoju odpowiedzialności. Organizujemy wiele różnych warsztatów, podczas których dzieci mogą pracować samodzielnie lub w grupach. Dbamy o to, by rozwijały się one prawidłowo pod względem zdrowotnym, motorycznym, emocjonalnym, społecznym, intelektualnym i artystycznym.

Dokładamy wszelkich starań, by zajęcia prowadzone w naszym przedszkolu, żłobku oraz zerówce odbywały się na najwyższym poziomie. Cały czas staramy się przekazywać naszym podopiecznym najważniejsze wartości, zgodnie z którymi powinien żyć każdy człowiek w społeczeństwie.

Dbałość o zdrowe odżywianie dzieci

W Bazie Montessori odbywają się zajęcia muzyczne, plastyczne i taneczne

Holistyczny rozwój w Bazie Montessori

MOCNE STRONY BAZY MONTESSORI

na facebooku BAZA MONTESSORI

polityka prywatności

Created MAGNUM

copyright © Mariola Petelewicz Baza Montessori 2021

logo w konturze BAZA MONTESSORI