logo w konturze BAZA MONTESSORI

copyright © Mariola Petelewicz Baza Montessori 2021

Created MAGNUM

Metoda Montessori jest stosowana od ponad 100 lat i posiada 40 000 placówek na całym świecie.

polityka prywatności

na facebooku BAZA MONTESSORI
zabawa - BAZA MONTESSORI

BAZA MONTESSORI

BAZA MONTESSORI - AKTUALNOŚCI

strzelam gola BAZA MONTESSORI
dzieci w zerówce BAZA MONTESSORI
26 września 2020
Z muzyką mamy kontakt od pierwszych chwil życia aż po jego kres. Stanowi ona integralną część naszego świata i wywiera
24 września 2020
Każdy rodzic chwali swoje dziecko za każdy, nawet najmniejszy objaw samodzielności. Cieszymy się, że maluch już siedzi, łapie w dłonie
24 września 2020
Metoda Montessori to coraz bardziej popularna forma nauczania dzieci. Jej twórczynią była doktor medycyny Maria Montessori, która na początku XX
nasze dzieci BAZA MONTESSORI

zadzwoń teraz

napisz e-mail

wygramy BAZA MONTESSORI
na piłce BAZA MONTESSORI

Jak nas znaleźć

super BAZA MONTESSORI

W naszej placówce tworzymy bezpieczną bazę dla wszystkich dzieci. Traktujemy je z szacunkiem, dzięki czemu najmłodsi również odnoszą się z szacunkiem do innych. Naszą misją jest wychowanie dzieci w taki sposób, aby samodzielnie potrafiły decydować o sobie, uwzględniając potrzeby innych oraz aby umiały poradzić sobie z przeciwnościami losu. Dużą wagę przykładamy również do samodzielności, odpowiedzialności i samoświadomości. Uczymy dzieci ciekawości świata, kreatywności oraz akceptacji. Przekazujemy radość uczenia się i wskazujemy, jak szanować różnorodność, a także rozwiązywać konflikty bez przemocy.

Wspieramy się na najlepszej praktyce oraz filozofii Marii Montessori. Dzieci poprzez zdobywanie samodzielności i doświadczenia przygotowują się do realizacji swojego pełnego potencjału.
Wychowanie rozumiemy jako wspieranie, pomoc w indywidualnym rozwoju oraz doprowadzenie dziecka do samodzielności i niezależności od dorosłych.

Staramy się być świadomymi rodzicami i nauczycielami. Nieustannie się rozwijamy poznając nowe podejścia i metody wspierania dzieci. Jednak najwięcej uczymy się od nich samych, przez wnikliwą obserwację. Pozwalamy dzieciom i sobie uczyć się na własnych błędach, cierpliwie wzmacniamy samodzielność dzieci i okazujemy im wsparcie, gdy tego potrzebują.

Przestrzeń, którą tworzymy w naszym żłobku, przedszkolu i zerówce jest bezpieczna dla wszystkich dzieci. Dopasowujemy ją nie tylko do potrzeb, ale również do możliwości najmłodszych. Zwracamy uwagę na estetykę i harmonię miejsca oraz na sensowną edukację za pomocą mądrze zaprojektowanych pomocy. Dbamy o bliski kontakt z naturą i szacunek dla wszystkich istot żywych. Wierzymy, że te wartości prowadzą do prawidłowego rozwoju dzieci.

Ufamy w jedność ciała i psychiki. By zadbać o rozwój intelektualny należy zaopiekować się sferą fizyczną dziecka. Codziennie spędzamy 2 godziny na świeżym powietrzu, niezależnie od pory roku i pogody.
Nasz ogród i las to miejsce niekończących się odkryć i eksperymentów.

CO WYRÓŻNIA NASZE PRZEDSZKOLE

BAZA MONTESSORI - GALERIA

OPINIE

Niepubliczne przedszkole: Warszawa, Białołęka, Tarchomin

Przedszkole Montessori – czyli jakie?

Przedszkole Montessori – Warszawa i okolica

► Przedszkole i zerówka w jednym miejscu, dzieci spędzają u nas czas od 1 do 6 roku życia. 
► Domowe otoczenie i przyjazna atmosfera.
► Bezpośredni kontakt z naturą, mamy ogród, a w pobliżu znajduje się las.

► Nauczanie języka angielskiego poprzez immersję.
► Zajęcia zorganizowane zgodnie
z założeniami metody Montessori.
► Wolny czas na swobodną zabawę na świeżym powietrzu.

► Wspieranie samodzielności dzieci.
► Porozumienie bez przemocy
► Wsparcie dla rodziców w formie wardztatów i konsultacji.
► Zdrowe posiłki.

Cudowne magiczne miejsce. Swobodna zabawa i nauka dla dzieciaków, eksplorowanie świata, ogromny dom w pełni wyposażony w pomoce Montessori, ogromna sala do ćwiczeń, fikołków i swawoli i ogromny przepiękny ogród. A zaraz za nim las. Drugiego takiego miejsca nie znajdziecie.

wspaniałe przedszkole BAZA MONTESSORI

Wybór przedszkola to decyzja o ogromnym znaczeniu dla dalszego rozwoju naszego dziecka. Dlatego wybierając prywatne przedszkole warto zdecydować się na ofertę opiekuńczo-dydaktyczną placówki przyjaznej dzieciom. Miejsca, które będzie je wspierało w nauce i zdobywaniu coraz większej samodzielności, jednocześnie szanując indywidualne tempo rozwoju i zróżnicowane potrzeby każdego malucha. Jednym z takich miejsc jest przedszkole działające w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Zlokalizowana na osiedlu Tarchomin Baza Montessori to przedszkole niepubliczne działające w zgodzie z systemem wychowawczym Montessori. Przedszkole w duchu rodzicielstwa zapewnia bezpieczną przestrzeń do wzrostu i rozwoju dzieci, które wychodząc z przedszkola Montessori posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do efektywnego działania na drodze dalszej edukacji.

Przedszkola Montessori od lat z sukcesami działają na terenie miasta Warszawa, jak i innych miast i miejscowości w Polsce. To przede wszystkim przedszkola niepubliczne, placówki opiekuńczo-wychowawcze, w których realizuje się zasady systemu wychowawczego Marii Montessori. Na podobnych zasadach działają żłobki Montessori. Metoda edukacyjna Montessori kładzie duży nacisk na środowisko oraz nauczycieli tworzących to środowisko – dlatego często mówi się o przedszkolu w duchu rodzicielstwa. Niezwykle ważne w przedszkolu Montessori są odpowiednie pomoce dydaktyczne, zabawki oraz podejście do dziecka, któremu okazuje się szacunek, także pod względem jego indywidualnego tempa rozwoju. Dobre przedszkole Montessori sprzyja nauce przez zabawę oraz rozwijaniu indywidualnych zainteresowań dziecka. Jednocześnie placówka działająca w oparciu o metodę Marii Montessori charakteryzuje się określoną estetyką i organizacją przestrzeni, w ramach której zabawki oraz pomoce naukowe znajdują się w zasięgu dzieci. Dzieci mogą samodzielnie sięgać po interesujące je przedmioty – gry i zabawki rozwijające motorykę małą, zdolność abstrakcyjnego myślenia, czy wreszcie stymulujące poznawanie świata poprzez jednoczesne doświadczanie nowych zjawisk wieloma zmysłami. Dzięki temu niepubliczne przedszkola Montessori stanowią naturalne przedłużenie edukacji, jaką zapewniały dzieciom żłobki prowadzone w oparciu o ten sam system wychowawczy.

Rodziców zainteresowanych rozpoczęciem współpracy z niepubliczną placówką działającą w oparciu o metodę Montessori zapraszamy do Bazy Montessori. Nasze prywatne przedszkole znajduje się na warszawskiej Białołęce, w miejscu doskonale skomunikowanym z innymi punktami miasta, jak również okolicznych miejscowości. Z usług naszej placówki korzystają dzieci z Warszawy oraz miast ościennych (Legionowo, Jabłonna). To, co wyróżnia Bazę Montessori na tle innych niepublicznych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Warszawie to przede wszystkim świadome podejście do wychowywania dzieci. Opierając się na filozofii Marii Montessori każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby nasi podopieczni zdobywali nowe umiejętności i wiedzę. Jednocześnie wychowujemy dzieci w taki sposób, aby były samodzielne i samodzielnie potrafiły decydować o sobie, uwzględniając przy tym potrzeby oraz wolną wolę innych ludzi. W naszej edukacji dużo uwagi poświęcamy również nauce radzenia sobie z przeciwnościami losu, które stanowią nieodłączny element życia każdego człowieka. Dzięki temu absolwenci przedszkola Montessori doskonale radzą sobie w wyzwaniami, jakie stawia przed nimi edukacja szkolna i proces dorastania.
Rodziców zainteresowanych ofertą opiekuńczo-wychowawczą Bazy Montessori zachęcamy do kontaktu oraz wizyty w naszym przedszkolu. Z przyjemnością oprowadzimy Państwa po naszej placówce i odpowiemy na wszystkie pytania.

MISJA

FILOZOFIA

ŚWIADOMOŚĆ

OTOCZENIE

ZDROWIE

facebook BAZA MONTESSORI

ŻŁOBEK, PRZEDSZKOLE, ZERÓWKA w JEDNYM MIEJSCU

Wierzymy w naturalną chęć rozwoju i poznawania świata przez dzieci. Potrzeba tylko uważnej obserwacji i odwagi podążania za dzieckiem.

przedszkole niepubliczne BAZA MONTESSORI
nasze logo - BAZA MONTESSORI
BAZA MONTESSORI zabawa
BAZA MONTESSORI na huśtawce
zadzwoń BAZA MONTESSORI

zadzwoń teraz

napisz e-mail

tu jesteśmy BAZA MONTESSORI

ul. Dębowa 12 m 03-054 Warszawa

dofinansowanie BAZA MONTESSORI